• Csereként játszott
  • 14

60' ▲Ûrìj Nikiforov
  • 15

60' ▲Oleksandr Bondarenko
  •

64' ▲Sergìj Kandaúrov
  •

67' ▲Sergìj Gusêv
  •

89' ▲Ûrìj Sak

Így látták a kapitányok

Az eredménnyel elégedett vagyok, nem úgy a mutatott játékkal. Legutóbb az izlandiak és most az ukránok ellen annyi helyzetet dolgoztunk ki, amennyivel akár hat-hét mérkőzést meg lehet nyerni.

Jenei Imre (Magyarország)

Nem érdemeltünk vereséget, szerintem a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Tiz emberrel mindig nehezebb játszani, s ráadásul a magyarok sokkal jobban is akarták a sikert.

Vìktor Prokopenko (Ukrajna)

„Győztünk, de csak a semmit ünnepelhetjük…”

Az nyilvánvaló volt, hogy a magyar játékosok technikásabbak az ukránoknál, és jóval többet tudnak erről a játékról. Ezt igazolja az a sok helyzet, amelyet a magyarok kialakítottak a vendégek kapuja előtt.

Amikor a vendégek megszerezték a labdát, gyors és főleg pontos adogatásokkal ellentámadásokat vezettek. Tették ezt úgy, hogy időnként még saját maguk is mosolyogtak azon, milyen könnyedén lehet állva hagyni a magyar védőket és gólhelyzetbe kerülni. Csak és kizárólag a vendégeken múlott, hogy nem rúgtak újabb gólokat.

Az egyenlítés után a mérkőzés utolsó tíz percében a magyar együttes mindent egy lapra tett fel a győztes gól megszerzéséért, és ez az utolsó másodpercben Nagy Tibor szabadrúgása után sikerült is.

A győzelemnek ugyan lehet örülni, de amit a magyar labdarúgó-válogatott Nyíregyházán bemutatott, azon csak búslakodni lehet.

Nemzeti SportEzen csak búslakodni lehet (1992. augusztus 27.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

21. perc

Csere a mieinknél: Petry Zsolt jött le a pályáról, és a helyére Balogh Tamás állt be.

38. perc

GÓl! Ûrìj Gudimenko találatával az állás 0-1.

39. perc

Ûrìj Gudimenko sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere a mieinknél: Lipcsei Péter jött le a pályáról, és a helyére Véber György állt be.

46. perc

Csere a mieinknél: Fischer Pál jött le a pályáról, és a helyére Kámán Attila állt be.

Elindult a második félidő.

57. perc

Vìktor Leonenko azonnali piros lapot kapott, vagyis kiállította őt a játékvezető.

60. perc

Csere az ellenfélnél: Ûrìj Dudnik jött le a pályáról, és a helyére Ûrìj Nikiforov állt be.

60. perc

Csere az ellenfélnél: Ûrìj Gudimenko jött le a pályáról, és a helyére Oleksandr Bondarenko állt be.

64. perc

Csere az ellenfélnél: Ìllâ Cimbalar jött le a pályáról, és a helyére Sergìj Kandaúrov állt be.

67. perc

Csere az ellenfélnél: Oleksandr Prizetko jött le a pályáról, és a helyére Sergìj Gusêv állt be.

68. perc

Csere a mieinknél: Bognár György jött le a pályáról, és a helyére Sallói István állt be.

68. perc

Csere a mieinknél: Limperger Zsolt jött le a pályáról, és a helyére Márton Gábor állt be.

72. perc

Cseh András sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

75. perc

Sallói István sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

81. perc

GÓl! Kovács Kálmán találatával az állás 1-1.

89. perc

Csere az ellenfélnél: Sergìj Šmatovalenko jött le a pályáról, és a helyére Ûrìj Sak állt be.