62' ▲Reece James
  • 16

62' ▲Jack Grealish
  • 19

79' ▲Kalvin Phillips
  • 21

46' ▲Bukayo Saka

Így látták a kapitányok

Egy ilyen csapat ellen, mint Anglia, a lehető legjobban kell a saját játékodat játszani, és remélni, hogy az ellenfél nem a legjobb napját hozza, és ez ma így történt. Mindenekelőtt gratulálok a srácoknak, mert az eredmények nem véletlenül hullanak az ölünkbe.

Marco Rossi (Magyarország)

Fárasztó idény után vagyunk, és a nagy meleg sem kedvezett nekünk. El kell fogadnunk a kritikákat, nem játszottunk jól. […] Az összképet tekintve talán igazságosabb lett volna a döntetlen, de nem játszottunk elég jól ahhoz, hogy megnyerhessük a meccset.

Gareth Southgate (Anglia)

Pozitív és negatív

+

Nem is kell ecsetelni, mennyit jelentett a magyar labdarúgásnak ez a győzelem: elég, ha annyit mondunk, hogy az utolsó győztes gólt Albert Flórián rúgta az angoloknak… Ráadásul a csapat játéka alapján nem véletlenszerű, kicsúszott eredmény volt ez, hanem egy megérdemelt diadal.

Most lehetett igazán sajnálni, hogy papíron zárt kapus volt ez a találkozó. Bár a gyerekek is rendkívül jó hangulatot teremtettek, a hűséges felnőtt szurkolók is megérdemelték volna, hogy végre a helyszínen élhessék át ezt a sikert.

„Puskásék és Alberték után Szalaiéknak is sikerült: legyőztük Angliát!”

Jordan Pickford az angol válogatott kapusa is kiintegetett a kissrácoknak, a mosolya arról árulkodott, ilyen hangulatú meccsen talán még soha nem vett részt – az biztos szokatlan lehetett neki is, hogy az ellenfél szurkolói integetnek neki.

Jó volt látni a támadást, teljesen tudatosnak, begyakoroltnak tűnt, és tényleg kevés hiányzott ahhoz, hogy góllal záruljon, ez az akció megérdemelte volna.

Az első félidőben […] jól játszott a válogatott, több veszélyes gólszerzési kísérletet is feljegyezhettünk, így a gól nélküli eredmény az első félidőben az angol válogatottra nézve volt hízelgő.

Még az is előfordult, hogy Gulácsi Pétert leszámítva mindenki az angol tizenhatos előterében helyezkedett – azt kellett megállapítanunk, hogy a csapat bizony beszorította ellenfelét a kapuja elé. […] Teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyultunk, sőt, a mérkőzés tempóját is mi diktáltuk.

A játék átterelődött a mieink térfelére, de a Marco Rossi irányította csapat egységesen, fegyelmezetten és nagy szívvel védekezett. […] Mgbecsülte, ha tehette megtartotta a labdát, és szinte hihetetlen, de különösebb probléma nélkül őrizte megszerzett előnyét és nem várt győzelemmel kezdte a Nemzetek Ligája-sorozatot.

Nemzeti SportHatvan év után újra magyar győzelem Anglia ellen! (2022. június 5.)

A mérkőzés percről percre

Elkezdődött a mérkőzés.

3. perc

Sallai Roland szerezte meg a labdát kezdőkör tájékán. Bátran megindult az angol kapu felé, majd 24-25 méterről meg is célozta azt, de Pickford könnyedén fogta a középre tartó, lapos lövést.

4. perc

Egy-két érintés után máris a balszélen megiramodó Harry Kane elé került a játékszer, aki a tizenhatoson belül megforgatta Orbánt, majd jó 13 méterről a kapu bal oldala mellé csavart.

11. perc

!

Alexander-Arnold adott félmagasan középre a büntetőterület jobb sarkától, a tizenegyespont közelében álló Jarrod Bowen pedig kapásból lőtt a bal alsó sarok felé, de Gulácsi könnyedén leért a nem túl jól eltalált labdára.

12. perc

!

Nagy Ádám a saját térfeléről indította egy hosszú íveléssel a jobbszélen robogó Negót, aki kapásból középre passzolt az érkező Sallai Roland felé. Nagy versenyfutás kezdődött a guruló labdáért, végül az angol védők és a kifutó kapus előtt a magyar támadó érte el azt a tizenegyespont körül, el is passzolta még Pickford alatt, de a gólvonal előtt Coady kivágta a játékszert.

18. perc

Alexander-Arnold bal oldali szögletére Conor Coady emelkedett az ötös vonalán, de méterekkel a kapu fölé fejelt.

21. perc

Schäfer András lerántotta a tizenhatosunkra betörni készülő Justint még a vonal előtt, és ezért a tettért sárga lapot kapott.

29. perc

Lendületes magyar kontratámadás végén Szoboszlai szöktette a balszélen felfutó Nagy Zsoltot, aki átvette a labdát, és közel 20 méterről kapura is szúrta azt. Az éles, félmagas lövést Pickford oldalra ütötte.

32. perc

!

Könnyelműen elszórták a labdát az angolok a felezővonalnál, a hozzá pattanó játékszert pedig Szalai Ádám a kezdőkörből azonnal kapura emelte. A kint álló Pickford csak nézte, ahogyan az néhány méterrel elpattog a jobb oldali léc mellett.

Véget ért az első félidő.

46. perc

Csere az ellenfélnél: James Justin jött le a pályáról, és a helyére Bukayo Saka állt be.

Elindult a második félidő.

51. perc

kapusbravúr

Bukayo Saka ellentmondás nem tűrően tört előre magyar védők között a bal oldalon. Egészen az ötös sarkáig vezette a labdát, és éles szögből leadott lapos lövését Gulácsi spárgázva védte.

51. perc

Conor Coady kapott sárga lapot, amiért fellökte a róla félpályánál leforduló Szalai Ádámot.

59. perc

Bal oldali angol szöglet után a röviden kifejelt labdát Jarrod Bowen szelidítette meg mellel, majd egy pattanás után kapura is zúdította jó 20 méterről, de jócskán a jobb felső sarok fölé.

62. perc

Csere az ellenfélnél: Kyle Walker jött le a pályáról, és a helyére John Stones állt be.

62. perc

Csere az ellenfélnél: Trent Alexander-Arnold jött le a pályáról, és a helyére Jack Grealish állt be.

62. perc

Csere az ellenfélnél: Mason Mount jött le a pályáról, és a helyére Reece James állt be.

64. perc

Nagy Ádám tért ölelő indítással varázsolta az angol tizenhatos bal szélére berontó Nagy Zsolt elé a labdát, aki meg is kerülte volna az azt hosszan levevő Reece James-t, de a védő lerántotta őt. Az angol sárga lapot kapott, a magyar válogatott pedig tizenegyest.

66. perc

A büntetőt Szoboszlai Dominik végezte el: néhány lépésről nekifutva, magabiztosan és nagy erővel lőtt a jobb alsó sarokba. A kapus jó irányba vetődött, de nem volt esélye védeni.

71. perc

Csere a mieinknél: Sallai Roland jött le a pályáról, és a helyére Kleinheisler László állt be.

72. perc

!

Maguire a felezővonal környékéről ívelte a tizenhatoson belülre lopakodó Jarrod Bowen lábára a labdát, aki kissé jobbról, 9 méterről, kapásból lőtt is, de éppen Gulácsi kezébe.

73. perc

!

Saka viharzott el a bal szélen, középreadása azonban felpattant, és Schäferről éppen a kapuval szemben érkező Jude Bellingham elé csorgott. A középpályás egyből el is vállalta a lövést, de a játékszer levágódott a blokkoló Szalai Attila combjáról, és Gulácsi zsákmánya lett.

77. perc

!

Jobbról, a tizenegyespont magasságából végezhetett el szabadrúgást Anglia. James ívelt középre, az ötös vonalán pedig a mindenkit megelőző Conor Coady csúsztatott kapura - alig fél méterrel a hosszú alsó sarok mellé.

79. perc

Csere az ellenfélnél: Conor Coady jött le a pályáról, és a helyére Kalvin Phillips állt be.

81. perc

!

Lendületes magyar kontratámadás végén a rendezetlen angol védelem között Szalai Ádám jól vette észre a pálya jobb oldalán üresen felfutó Kleinheisler Lászlót, és elé tette a labdát. A középpályás betört a tizenhatoson belülre, egy csellel befelé húzott, 15 méterről leadott, félmagas lövését Pickford maga elé ütötte. Arra egyedül Schäfer András érkezett, de kapásból nem tudta leszorítani az elé pattanó játékszert, így magasan a léc fölé küldte azt.

82. perc

Csere a mieinknél: Szoboszlai Dominik jött le a pályáról, és a helyére Fiola Attila állt be.

82. perc

Csere a mieinknél: Nagy Ádám jött le a pályáról, és a helyére Styles Callum állt be.

84. perc

James passzolt a tizenhatos jobb szélén védőjétől elszakadó Harry Kane elé, aki egyből, éles szögből, gyatrán emelt a szöget jól záró Gulácsi ölébe.

88. perc

Csere a mieinknél: Szalai Ádám jött le a pályáról, és a helyére Ádám Martin állt be.

88. perc

Csere a mieinknél: Nagy Zsolt jött le a pályáról, és a helyére Vécsei Bálint állt be.

89. perc

!

Szinte követhetetlen sebességfokozatú támadást vezettek az angolok a bal szélen. Harry Kane és Grealish próbált kényszerítőzni a tizenhatos bal sarkánál, de előbbi elé pattant vissza a labda a védőkről, aki gyilkos erővel kapura bombázta azt. A lövés az oldalhálót súrolta, nem sokkal a rövid felső sarok mellett.

89. perc

A kirúgásnál Gulácsi Péter húzta az időt, amiért sárga lapot kapott a játékvezetőtől.

93. perc

Magyar bedobás után Vécsei száguldhatott a labdával a jobb oldalvonal mellett, középen pedig Styles kérte az átadást. Hozzá nem jutott el a labda, de a második hullámban érkező Ádám Martin elé igen, aki 22 méterről meg is célozta a bal alsó sarkot, de Pickford odaért, és magabiztosan védett.