Eredmény

mennyire tükrözi a játék képét

★★

Így látták a kapitányok

Hátul hajmeresztő hibák adódtak. Rések tátongtak a védelemben, oda be lehetett játszani a lab­dát, s amikor a csatárok lendülettel érkeznek, már nehéz őket feltartóztatni. […] Tíz gólt rúgtunk, s a sorozatos támadásoknak óhatatlanul velejárója a védelmi fellazulás.

Mészöly Kálmán (Magyarország)

Ami történt, az megmagyarázhatatlan. Arra nincs mentség. […] Rettenetesen meg voltak ijedve a játékosok, valósággal remegett a lábuk, aztán vártuk, hogy a magyar gárda a sok gól után enged az iramból, de ennek ellenkezője történt. […] Szégyellhetjük magunkat!

Mauricio Rodríguez (Salvador)

Pozitív és negatív

+

A gólok száma önmagáért beszél: a világbajnokságok valaha volt legnagyobb gólkülönbségű győzelmét aratta a magyar válogatott (saját és a jugoszlávok 9-0-ás rekordját beállítva). Ráadásul Fazekasék mindezt 17 kapuralövésből érték el, ami különösen jó helyzetkihasználást mutat.

Amikor egy csapat a mérkőzés nagy részében sok góllal vezet, védői könnyedébben teszik a dolgukat. Azonban ez átcsaphat könnyelműsködésbe, és ez meg is történt Salvador ellen. Ők is szerezhettek volna vagy féltucat gólt, és ha Argentína a következő ellenfél, nem árt jobban odafigyelni hátul.

„Gólzáporos bemutatkozás”

A salvadoriak röpke negyedóra alatt hozzávetőlegesen pontos „látleletet” állítottak ki magukról: technikailag viszonylag képzettek – de közel sem dél-amerikai módon – , lelkesek, odaadóak, ám futógyorsaságban még a magyarokkal is aligha vehetik fel a versenyt.

Az enyhe salvadori fölény közepette egy ellenroham a negyedik magyar gólt is meghozta… Fazekas újabb találata már sejtette, hogy itt kiütéses, feltűnően nagy gólkülönbségű győzelem születik.

A magyar csapat minden létező lelki terhét elveszítve felszabadultan, könnyedén játszadozott, a salvadoriak egyre jobban elkészültek erejükkel, s már tulajdonképpen csak a becsületgól eléréséért harcoltak.

A magyar válogatott a vártnál sokkal magabiztosabban, fölényesebben vette első világbajnoki akadályát, dicséret illeti a játékosokat a szép gólokért.

NépsportMagyarország-Salvador 10-1 (1982. június 16.)

A mérkőzés percről percre

Már a legelejétől látszott a különbség

Nem akárhogyan kezdett a magyar csapat - hanem góllal! A negyedik percben még csak a második szögletet adta be Fazekas, az pontosan Nyilasi Tibor fejére érkezett, és a csapatkapitány a fel sem ugró védők gyűrűjéből védhetetlenül fejelt a léc alá.

Mindössze két perccel később újabb Fazekas-beadás következett szabadrúgásból, de Nyilasira ezúttal jobban figyeltek, és lövését Huezo blokkolta, így az akció vége szöglet lett.

A 11. percben azonban kettőre nőtt az előny. Megint Fazekas volt a feladó, hosszan szöktette a bal oldalon nyargaló Pölöskei Gábort, aki előbb elérte a labdát, mint a keresztező védő, így megnyílt az útja a kapu felé, és végül ballal, éles szögből kilőtte a hosszú alsó sarkot.

A sokkból viszonylag hamar magukhoz tértek a salvadoriak, mert az első negyedóra végén González kis híján szépített. Ügyes adogatás végén a támadó a betört a tizenhatosunk bal oldalába, és az ötösről leadott lövését Mészáros lábbal tudta csak védeni.

Egy perccel később Hernández adott középre a túloldalról, a lőni készülő Gonzálezt pedig az odacsúszó Garaba zavarta meg, így a labda végül a bal kapufa mellé pattant.

A 17. percben a saját kapujukra is veszélyesek lettek a salvadoriak. Törőcsik indította Nyilasit, aki elöl Recinos hazaemelte a labdát - igen ám, csak az kis híján a hosszú felsőbe hullott.

A 24. percben Fazekas László kapta meg a játékszert az ellenfél térfelének közepén, és megindult a kapu felé. Mivel nem támadta senki, 24 méterről lövésre szánta el magát, és óriási bombagólt lőtt a kapu bal oldalába. Már 3-0.

A történtek után cserét határozott el Rodríguez kapitány, és Rugamas helyett Luis Ramírez érkezett a folytatásra.

A 33. percben következett talán a salvadoriak eddigi legnagyobb helyzete. Egy kisszöglet után González lőhetett szinte az alapvonaltól a rövid alsó sarok felé, de Mészáros lába jó helyen volt, és így védeni tudta a közeli próbálkozást.

Két perccel később a túloldalon Sallai előtt adódott egy lehetőség Tóth szöglete után: a kifejelt labdát gyűjtötte be a tizenhatos előterében, de a megküldött játékszer megpattant egy védő lábán, és így Mora könnyű zsákmánya lett.

A 37. percben valóságos tüzijátékot rendezett az ellenfél a mieink kapuja előtt. Egy remek kényszerítő után a balösszekötő helyén kilépő González lövését ütötte ki Mészáros, a kipattanóra pedig Ramírez csapott le, de 11 méterről elvétette a hosszú alsó sarkot.

A meccs lüktetett, mert még ugyanabban a percben a túloldali hálóőrnek is dolga akadt. Müller fektette el Recinost az alapvonalnál a jobb oldalon, átívelt a túloldalra, ahonnan Pölöskei fejelt, de Mora a levegőben úszva húzta le a rövid felsőbe tartó játékszert.

Egy perccel később Pölöskei már a hálót is megzörgette, de a partjelző lest jelzett. A visszajátszás szerint tévesen, mert Nyilasi passzának pillanatában még nem lépett ki a salvadori védő, így Pölöskei a lesvonalról innen indult.

A 41. percben a túloldalon viszont kevés híján tizenegyest fújhatott a bíró. González ugrott ki egy remek indítással a leshatáron, és őt Martos még éppen a tizenhatoson kívül buktatta, hátulról rácsúszva a salvadori támadó lábára. A szabadrúgást a sértett végül a sorfalba bombázta, így megúsztuk a meleg helyzetet.

A félidőt egy sima háromgólos vezetéssel zártuk, de a küzdelem ehhez képest elég nyílt volt, és másként is alakulhatott volna a gólok eloszlása.

A második félidőben potyogni kezdtek a magyar gólok

Jorge González egyértelműen az ellenfél legjobbja volt ezen az estén. A 48. percben egyedül cselezgetett a tizenhatosunk bal oldalában, de félmagas lövését a résen lévő Mészáros kiütötte. A szöglet után szinte ugyanott szabadrúgást harcolt ki, amiből a távolabbi felső sarkot vette célba, de ambiciózus lövése messze elkerülte azt.

Mindössze hat percet kellett várni a második félidőben az első magyar gólra. Tóth József ment el a bal oldalon Nyilasi labdájával, de az alapvonaltól középreadott labdája elakadt egy védőben, aki a kivetődő kapust is megelőzte. Tóth gyorsan eszmélt, és az elé visszacsorgó játékszert azonnal az üres kapuba gurította.

Az 53. percben a túloldalon megint González végzett el szabadrúgást. 25 méterről megcélozta a bal felső sarkot, de ezúttal sem találta el, lövése jócskán elkerülte azt.

Az ellentámadásból újra Nyilasi szöktette a balszélen robogó Tóthot, az ő beadása pedig a blokkoló Jovelről veszélyesen pattant a rövid alsó sarok felé, de Mora résen volt, és bravúrral védett.

Az 54. percben következett az ötödik magyar gól. A röviden kifejelt szöglet után Tóth passzolt Fazekas Lászlóhoz, aki egy ritmusváltással megindult az alapvonal felé, és balról a rövid alsó sarokba lőtt.

Két perccel később Törőcsik előzte meg őrzőjét Martos beadása után a rövid oldalon, de közeli kapáslövése a kapu fölé szállt.

Ez volt a támadó utolsó megmozdulása a mérkőzésen, mert lecserélték őt, és a helyére Kiss László érkezett.

A 62. percben ismét Fazekas próbálkozott: Pölöskeitől kapott labdát 23 méterre a kaputól, de bombaerős lövése célt tévesztett, és egy kevéssel a bal alsó sarok mellett zúgott el.

Két perccel később Nyilasi is szót kért. Megint Pölöskei volt a kiszolgáló, tőle kapta meg a csapatkapitány a játékszert már a tizenhatoson belül. Két leheletfinom csellel egymás után csapta be az előtte álló védőket, de 14 méterről leadott lövése végül a bal kapufa mellé szállt.

A 65. percben végül siker koronázta a salvadori próbálkozásokat. Az ördöngősen cselező González gurított balról középre, ahol Huezo átpasszolta a labdát az előtte álló védők között az ötösön várakozó Luis Ramíreznek. Bálint miatt ő nem volt lesen, és higgadtan gurított a bal alsó sarokba.

Szűk két perccel később Fazekas végzett el egy szögletet, beadását azonban Garaba messze a jobb felső sarok fölé fejelte.

A 68. percben ismét megzörrent a salvadori háló, de ezúttal nem örülhettünk. Müller ugratta kis Kisst, aki 15 méterről lőtt a jobb alsó sarokba - de mindezt sajnos lesről tette.

A 69. percben éppen Müllert hozta le Mészöly Kálmán szövetségi kapitány, és Szentes Lázárt küldte be helyette.

A következő minutumban Kiss László már ünnepelhetett. A jobb oldali szögletet elvégző Fazekas vette észre, hogy a rövid oldalon egyedül várja a labdát, és a pontos beadás után a támadónk 9 méterről, a védők között meg is találta az utat a hálóba. Ezzel már 6-1 volt a javunkra.

De nem sokáig. Egy perc telt el, és Pölöskei száguldott el az alapvonal felé, ahonnan pontosan centerezett a kimozduló kapus és az ötösön álló védők között Szentes Lázárnak, akinek már csak a hálóba kellett perdítenie a remek beadást.

Ezen a ponton a salvadoriak már úgy tűnt, elengedték a gólkülönbséget, és csak az a cél lebegett a szemük előtt, hogy további találato(ka)t szerezzenek. Ramírez lendületesen húzott a magyar kapu felé, de távolról leadott lövése veszélytelenül gurult el a jobb alsó sarok mellett.

Az ellenfél védelmében tátongó lyukakat könyörtelenül ki is használták a mieink. A 73. percben Nyilasi tört előre a jobb oldalon, majd Pölöskeihez passzolt, aki Kiss Lászlóhoz továbbított. A támadónk balról, meseszépen emelte át a védőket és a kint álló kapust, így a labda a léc alá hullott. 8-1…

A 74. percben Nyilasi és Fazekas is sárga lapot kapott, amiért a pályát elhagyva ittak a kispadnál.

A 75. percben Kiss futotta le Rodriguezt a bal oldalon, beadását pedig a védő kis híján a saját kapujába továbbította - a lábán felpattanó játékszer csak kevéssel hullott a hosszú alsó sarok mellé. Még ugyanebben a minutumban Sallai tört előre a saját maga által szerzett labdával, és bár a jobb alsóra tartó lövése nem sikerült túl erősre, annyira jól volt helyezve, hogy csak szögletre tudta ütni azt Mora.

A 77. percben megszereztük a kilencedik gólt is. Tóth középreadását Mora előreugorva ütötte három magyar támadó közé (pedig foghatta is volna a labdát), és Kiss László köszönte szépen, 14 méterről a kapuba bombázott.

A gól után második cseréjét is felhasználta a salvadori kapitány; Ventura helyett Ramón Fagoagát dobta játékba.

A 79. percben González kínálta meg Mészárost egy életerős lövéssel - a léc alá tartó löketet fölé kellett bokszolnia a magyar kapusnak. A szöglet után Ramirez adta be a labdát, Hernández pedig remekül fejelt a jobb alsó sarokra, de Mészáros odaért, és védeni tudott.

A 81. percben Nyilasi hosszú beadását Szentes félfordulatból szerette volna kapura lőni, de egy önfeláldozóan odaugró védőről a játékszer Mora kezébe pattant.

Egy perccel később a túloldalon Ramírez végzett el szabadrúgást elég jó helyről, 24 méterre a magyar kaputól. A rövid felső sarkot vette célba, de a labda veszélytelenül tekeredett fölé.

A 83. percben egy kisszöglet után Tóth adta be balról a labdát, Nyilasi Tibor pedig mintha lemásolta volna az első gólját: 6 méterről bombaerősen fejelt a kapu bal oldalába. 10-1.

A 84. percben González kényszerítőzött Hernándezzel a tizenhatos előtt, majd jó húszról a jobb alsó sarokra küldte a labdát, ami alig ment mellé.

A mérkőzés utolsó említésre érdemes momentuma Hernández lövése volt, aki 27 méterről célozta meg a jobb felső sarkot, de nem találta azt el.

A magyar válogatott gólkülönbség-csúcsot beállító kiütéssel győzött, de ez a találkozó jóval nyíltabb volt annál, mintsem ki lehessen jelenteni, hogy Salvador alárendelt szerepet játszott volna.

Elkezdődött a mérkőzés.

4. perc

Fazekas adta be jobbról a második magyar szögletet, és a labda remekül kanyarodott az ötös előterébe, ahol éppen nem álltak salvadori védők. A fel sem ugró játékosok között Nyilasi Tibor érkezett, és 7 méterről, védhetetlenül fejelt a léc alá.

6. perc

Megint Fazekas készülődött egy beadásra - ezúttal szabadrúgásból, a salvadori büntetőterület jobb sarka közeléből ívelt lágyan a tizenegyespont környékére. A labdára Nyilasi Tibor és Huezo együtt érkezett, és a blokkoló védő közbenyúlása miatt a játékszer elkerülte a hosszú alsó sarkot.

11. perc

Fazekas laposan indította a pálya bal oldalán megiramodó Pölöskei Gábort, akit a keresztező Jovel próbált megállítani, de a támadónk egy leheletfinom csellel elvitte mellette a labdát. Így a balösszekötő helyén egyedül törhetett kapura, és 11 méterről, ballal hatalmas gólt lőtt a hosszú alsó sarokba.

15. perc

kapusbravúr

Hernandez szép esernyőcselekkel tartotta meg a játékszert a bal oldalon, majd a tizenhatosra betörő Jorge González elé tálalt. A támadó szinte az ötösig vezette a labdát, de éles szögből leadott bombáját lábbal védte a rövid sarkot záró Mészáros.

16. perc

Lendületes jobb oldali támadás végén Hernández passzolt már szinte az alapvonaltól középre, a tizenegyespontnál érkező Jorge Gonzálezt pedig a becsúszó Garaba megzavarta, így a salvadori lövése messze a kapu bal oldala mellé szállt.

17. perc

!

Törőcsik indította a középen megiramodó Nyilasit, aki elől Carlos Recinos hazaívelte a játékszert, de az kis híján behullott a hosszú felső sarokba… a végeredmény szöglet lett.

24. perc

A felzárkózó Martos Fazekas Lászlóhoz játszott, aki átvette a labdát a salvadori térfél közepén, a jobb oldalon, majd szabadon megindulhatott a kapu felé. A behátráló védők miatt 24 méterről lövésre vállalkozott, és a nyílegyenesen megküldött játékszer védhetetlenül vágódott a bal kapufa mellett a hálóba.

28. perc

Csere az ellenfélnél: José Luis Rugamas jött le a pályáról, és a helyére Luis Ramírez állt be.

33. perc

kapusbravúr

Egy jobb oldali kisszöglet után a tizenhatos bal oldalába berontó Jorge González vette át a labdát, és szinte már az alapvonaltól célozta meg a rövid alsó sarkot. Mészáros lábbal védte az éles lövést, a túloldalon labdát begyűjtő Rivas csele pedig nem sikerült már.

35. perc

Tóth élesen belőtt, bal oldali szögletét Jovel kifejelte Nyilasi elől, amit Sallai Sándor szedett össze a kígyótér előtt, majd jobbal szinte azonnal kapura is küldte azt. Lövése azonban Recinos lábán megpattant, így Mora könnyedén vetődött rá a bal alsó sarok mellé tartó játékszerre.

37. perc

kapusbravúr

Jorge González tört előre elég szabadon a magyar kapu felé, majd a tizenhatoshoz érve a keresztbe futó Hernándezzel kényszerítőzött, a visszakapott labdát pedig balról, 12 méterről rázúdította - a szöget jól záró Mészáros kiütötte azt. A levágódó játékszerre Luis Ramírez gyorsabban ért oda, mint a becsúszó Müller, de 11 méterről a hosszú alsó sarok mellé bombázott.

37. perc

kapusbravúr

Az ellentámadásból Nyilasi indította a jobbszélen teljesen üresen robogó Müllert, aki a tizenhatos és az alapvonal találkozásánál elfektette Recinost, lágyan a túloldalra átívelt labdáját pedig Pölöskei Gábor fejelte a rövid felső sarok felé, de Mora a levegőben úszva csípte el a próbálkozást.

38. perc

Nyilasi elegánsan ugratta ki a bal oldalon, leshatáron kilépő Pölöskei Gábort, aki az ötös sarkától a hosszú alsóba helyezett, de a játékvezető szerint ezt már lesről tette. A későn kilépő Castillo miatt azonban az ítélet a visszajátszás tanúsága szerint egyértelműen téves volt.

41. perc

Huezo indításával Jorge González léphetett ki két védőnk között a lesvonalból, és a szélvészgyorsan kapu felé törő salvadorit Martos hátulról becsúszva állította meg fél méterrel a tizenhatos vonala előtt. A lap elmaradt, a szabadrúgást pedig González a sorfalba lőtte.

Véget ért az első félidő.
Elindult a második félidő.

48. perc

kapusbravúr

Jorge González kevergetett a magyar tizenhatos bal csücskénél. A legtehetségesebb salvadori remek cselekkel csapta be Nyilasit és Martost egyszerre, majd megállította a labdát, és 13 méterről célba vette a rövid sarkot - Mészáros gyors vetődéssel ütötte szögletre a félmagas lövését.

49. perc

Jorge González a sarokrúgás után is ugyanott cselezgetett, Müller buktatta. A büntetőterület vonalához letett játékszernek is ő futott neki, de éles bombája messze szállt el a kapu hosszú felső sarka mellett.

51. perc

Nyilasi indította a balszélen felfutó Tóth Józsefet, aki az ötös vonaláig vezette a labdát, majd laposan középre próbált adni az érkező Törőcsiknek. A becsúszó Joval - a kivetődő Morát is megelőzve - a beadás útját állta, ám a játékszer éppen a védőnk elé került vissza, aki éles szögből, 7 méterről az így üresen maradt kapuba gurított.

53. perc

Megint Jorge González végzett el szabadrúgást balról, 25 méterre a magyar kaputól. Hosszú nekifutás után az átellenes felső sarkot vette célba, de lövése jócskán elkerülte azt.

54. perc

!

Újra Nyilasi szöktette a balszélen robogó Tóth Józsefet, aki a tizenegyespont magasságából laposan adott középre, a blokkoló Jovel lábán azonban irányt változtatott a labda, és veszélyesen csapódott a rövid alsó sarok felé. Morának bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy szögletre mentesen.

54. perc

A bal oldali sarokrúgást Jovel fejelte ki, de Tóth összeszedte a labdát, majd a tizenhatos csücske környékén álló Fazekas Lászlóhoz passzolta. A támadó megindult vele befelé, megtolta Castillo mellett, majd 14 méterről kilőtte a rövid alsó sarkot.

56. perc

!

Egy ellentámadás során Müller elég hosszan szöktette Martost a jobbszélen, aki azért még elérte a labdát az alapvonal előtt, középreadását pedig Törőcsik András - Castillo szorításában - az ötös jobb sarkától kapásból a keresztléc fölé vágta.

57. perc

Csere a mieinknél: Törőcsik András jött le a pályáról, és a helyére Kiss László állt be.

62. perc

Pölöskei húzott balról középre, majd Fazekas László vette át tőle a játékszert, aki kissé jobbról, 23 méterről hatalmas lövést eresztett meg a rövid alsó sarokra - alig mellé.

64. perc

Szépen felfejlődő akció végén Tóth ment el a balszélen, és a tizenhatos vonala magasságából laposan adott középre. Ott Pölöskei vette át a labdát, majd továbbtette Nyilasi Tibornak, aki egy-egy finom csellel becsapta Rodriguezt és Recinost is, végül 14 méterről a kapu bal oldala mellé durrantott.

65. perc

González cselezte át magát a magyar védelmen a tizenhatos bal oldalában, majd laposan visszajátszott a tizenegyespont környékén álló társai elé. Ott Huezo átvette a labdát, és estében, három védő között az ötösön álló Luis Ramírez elé továbbított - aki nem volt lesen, mivel Bálint beragadt - , ő pedig higgadtan a bal alsó sarokba passzolt.

67. perc

Fazekas ívelt át egy jobb oldali szögletből a túlsó kapufa elé, ahol Venturát túlugorva Garaba Imre érkezett az ötösön, de veszélytelen fejese messze elkerülte a rövid felső sarkot.

68. perc

Az előretörő Müller szöktette a leshatáron, tizenhatosnál kilépő Kiss Lászlót, aki jobbról, 15 méterről a hosszú alsóba lőtt - de mivel az átadás pillanatában a védőknél előrébb tartózkodott, a játékvezető már a lövés előtt lefújta az akciót.

69. perc

Csere a mieinknél: Müller Sándor jött le a pályáról, és a helyére Szentes Lázár állt be.

70. perc

Fazekas jobb oldalról végzett el szögletet, és félmagasan bepasszolta a játékszert a rövid oldalon helyezkedő Kiss Lászlónak. A támadó lekezelte azt, kapura fordult az őt ímmel-ámmal szorongató védők előtt, és kissé jobbról, 9 méterről, laposan a hálóba bombázott.

71. perc

Martos hosszú beadását Pölöskei még elcsípte az oldalvonal előtt a bal oldalon, és egy ügyes csellel le is rázta a rárontó Venturát. Így szabaddá vált az útja befelé - megtolta a labdát az alapvonal irányába, pontos középreadása pedig a védők és a kivetődő kapus között megtalálta Szentes Lázárt az ötösön, aki így már könnyedén az üres hálóba perdíthetett.

72. perc

Luis Ramírez kapta meg a játékszert a kezdőkörben, és megindult vele a kapu felé. Elhúzott Nyilasi, majd a becsúszó Szentes mellett, 28 méterről leadott lövése azonban veszélytelenül gurult el a jobb alsó sarok mellett.

73. perc

Nyilasi megállíthatatlanul tört előre a pálya jobb oldalán - elment az odalépő Recinos és Jovel mellett is, végül a balján álló Pölöskeihez passzolt, aki pedig a tizenhatos bal oldalán üresen felbukkanó Kiss László elé tálalt. A támadó megállította a labdát, majd 18 méterről, elegánsan - a kint álló Mora felett - a léc alá emelt.

74. perc

Nyilasi Tibor sárga lapot kapott, amiért elhagyta a pályát, hogy üdítőt igyon a kispadnál.

74. perc

Mivel Fazekas László is engedély nélkül ment le, őt is sárga lappal figyelmeztette a játékvezető.

75. perc

Kiss László kapott egy remek indítást a bal oldalon, lefutotta az őt üldöző Rodriguezt, de az ötös magasságából beadott labdájába bele tudott érni a védő. Az ő lábán felpattanó játékszer becsapta a kifutó kapust, aki felett az átszállt, de szerencséjére nem hullott a hálóba, a túloldalon pedig nem érkezett senki.

75. perc

kapusbravúr

Sallai Sándor szerzett nagyszerűen labdát még a salvadori térfélen, lendületesen megindult előre, és jobbról, 25 méterről a hosszú alsó sarokra leadott - nem túl erős, de jól helyezett - lövését Mora csak szögletre tudta tolni.

77. perc

Nyilasi remek keresztlabdáját Tóth szabadon vehette le a bal oldalon, és a rá ki sem lépő Jovel mellett nyugodtan adhatott be az ötös vonalából. A kapu elé kanyarodó játékszert Mora foghatta volna, de érthetetlen módon kivetődve maga elé ütötte, Kiss László pedig szemből érkezett, és 14 méterről a hálóba bombázta az előtte pattogó labdát, ami egy gólvonalon álló védő lábáról vágódott a kapu jobb oldalába.

78. perc

Csere az ellenfélnél: Joaquín Ventura jött le a pályáról, és a helyére Ramón Fagoaga állt be.

79. perc

kapusbravúr

Recinos bal oldali bedobása után Ramírez a kígyótér előtt feltűnő Jorge Gonzáleznek továbbított, aki 25 méterről egy életerős lövéssel kínálta meg Mészárost. A léc alá tartó labdát fölé bokszolta a magyar hálóőr.

79. perc

kapusbravúr

A szöglet túl hosszúra sikerült, de Ramirez még be tudta gyűjteni a játékszert a bal oldalon, és a tizenegyespont magasságából középre ívelte azt. A túlsó kapufával szemben, attól mintegy 12 méterre Ever Hernández emelkedett, de a hosszú alsó sarokra leadott fejesét Mészáros nagy vetődéssel ki tudta védeni.

81. perc

Hosszú adogatás után Martoshoz, majd Nyilasihoz került a labda a tizenhatos jobb oldalvonalánál, aki átívelte azt az ötös túlsó sarka közelében várakozó Szentes Lázárnak. Támadónk félfordulatból készült lőni, de Ramirez önfeláldozóan odaugrott, és így a játékszer róla Mora kezébe pattogott.

82. perc

Luis Ramírez készült elvégezni egy szabadrúgást kissé balról, 24 méterre a magyar kaputól. A rövid felső sarkot vette célba, de a lövés magas lett, így a labda veszélytelenül tekeredett fölé.

83. perc

Kiss és Tóth bal oldali kisszögete után utóbbi ívelte középre a labdát, amire Nyilasi Tibor remek ütemben emelkedett három salvadori között, és Recinost túlugorva, 6 méterről bombaerős fejest küldött a kapu bal oldalába.

84. perc

A lendületes Jorge González kényszerítőzött Hernándezzel jobbról balra keresztbefutva a magyar tizenhatos előtt, és a visszakapott játékszert kissé balról, 20 méterről rádurrantotta. A laposan suhanó labda alig kerülte el a rövid alsó sarkot.

85. perc

Egy kis adogatás után Ever Hernández döntött úgy, hogy kapura fordul, és mintegy 27 méterről próbálkozik meg a gólszerzéssel, erős lövése azonban veszélytelenül a jobb felső sarok fölé szállt.